قانون نصب حفاظ در پارکینگ اختصاصی

فضاهای پارکینگ برای ساختمان های تجاری، املاک و آپارتمان های بدون گاراژ باز  در معرض سایر وسایل نقلیه که مجوز پارکینگ ندارند، اشغال می شوند و جای شما را می گیرند. بهترین شرط شما برای حفظ و محافظت از این مکان این است که از قانون نصب حفاظ در پارکینگ اختصاصی پیروی و کنید به عبارت دیگر باید از نوعی حفاظ استفاده کنید‌. زیرا این کار از گرفتار شدن در موقعیت های استرس زا و خسته کننده جلوگیری می کند. نام این درب ها که بسیار زیبا و کجا میباشد درب آکاردئونی است که برای حفاظ بالکن و پنجره هم استفاده میشود.

حفاظ های آهنی آکاردئونی، نرده های فلزی هستند که جلو درب گذاشته شده اند و فضای بیرون و داخل خانه را به هم متصل می کنند و به عنوان یک حائل نرده ای امن مابین فضای بیرون و داخل خانه قرار می گیرند.حتی میتوان از حفاظ ضد سرقت آکاردئونی به عنوان حفاظ پنجره یا بالکن نیز استفاده کرد

حفاظ آکاردئونی
حفاظ آکاردئونی

کاربرد حفاظ های پارکینگ

حفاظ های پارکینگ راه حل های موثری برای حفاظت و ایمن سازی فضاهای پارک خصوصی و رزرو شده هستند. آنها به دلایل کاربر پسند بودن، ایمنی و کیفیت بالایی که دارند به طور فزاینده ای در حفاظت از پارکینگ های عمومی و خصوصی مورد استفاده قرار می گیرند‌. چندین نوع محافظ  پارکینگ وجود دارد که در اینجا به ۳ مورد از آنها اشاره خواهیم کرد:

  • رمپ
  • ·          پایانه ها
  •  موانع

رمپ های پارکینگ

از رمپ های پارکینگ برای ایجاد قانون نصب حفاظ در  پارکینگ اختصاصی استفاده می شود. پارکینگ ها در ورودی ساختمان های مسکونی و تجاری، اماکن عمومی، بیمارستان ها، هتل ها و سایر امکانات مشابه قرار دارند. سطح شیب دار رمپ شبیه میله ای است که به ایست بازرسی متصل است که از حالت عمودی به صورت افقی در می آید تا ورود خودرو را مسدود کند. بنابراین می توان از آن به عنوان ورودی گاراژ، پرداخت هزینه پارکینگ یا هر مکان عمومی دیگر استفاده کرد. حفاظ روی دیوار نیز از جمله مواردی است که نصب آن مانند رمپ های پارکینگ نیاز به تخصص دارد.

رمپ های پارکینگ به گونه ای طراحی شده اند که در برابر تمام شرایط آب و هوایی مقاوم هستند و ظاهری مدرن دارند. رمپ ها را می توان با استفاده از کنترل از راه دور، دکمه های فشاری، کارت های بدون تماس، سنسور ها و … کنترل کرد. 

ستون های پارکینگ

نکته جالب این است که ستون های پارکینگ از قرن ۱۸ به عنوان وسایل ایمنی مورد استفاده قرار گرفتند و اولین ستون پارکینگ در لندن ساخته شد. در ابتدا از ستون ها برای بستن قایق ها و کشتی ها استفاده می شد اما کم کم به مرور زمان استفاده از آنها در بیرون ساختمان ها نیز رواج پیدا کرد. امروزه ستون های پارکینگ نسبت به قبل بسیار پیچیده و جذاب تر طراحی و تولید می شوند. اکنون می توانید بسته به نیاز و کاربرد آنها انواع مختلفی از ستون های پارکینگ را جهت حفظ قانون نصب حفاظ در پارکینگ اختصاصی تهیه کنید. این ستون ها در حال تبدیل شدن به یک انتخاب محبوب برای بسیاری از موقعیت های استاندارد و تخصصی هستند که برخی از آنها عبارتند از:

  1. پایانه ها برای مسیریابی ترافیک
  2. ستون های محافظ
  3. ستون های پارکینگ برای علامت گذاری مکان های پارکینگ
  4. مسیرهای نورپردازی

 

موانع پارکینگ

موانع شبیه ستون های پارکینگ هستند ، اما به علت کاربرد فوق العاده ای که دارند مورد توجه عموم افراد جامعه قرار گرفته اند. موانع پارکینگ از مواد مستحکم و با کیفیت تولید می شوند بنابراین عمر طولانی دارند و محافظت قابل اعتمادی را ارائه می دهند. نمای بیرونی موانع طوری طراحی شده اند که در برابر ضربه ها و برخوردهای مختلف مقاومت کنند و در برابر تغییرات شدید دما و همچنین مقاومت در برابر رطوبت عملکرد عالی ارائه می دهند‌. برخی از موانع باید به صورت دستی تنظیم شوند، اما مواردی نیز وجود دارند که از راه دور کار می کنند و اگر کسی خود مانع را لمس کند، زنگ هشدار به صدا در می آید.

محافظ پارکینگ انواع زیادی دارد که در این مقاله به ۳ نوع از آنها اشاره کردیم. برای تهیه انواع محافظ  جهت ایجاد قانون نصب حفاظ در پارکینگ اختصاصی می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید این افراد بهتر شما را راهنمایی خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *